wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe płoty z drewna

Niepoprawnie konserwowane płoty z drewna w mgnieniu oka się eksploatują i mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy wdzięk oraz właściwości. Decydując się na używanie drewna na płot powinno się poznać typy pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada rozpocząć od dokładnego i skrupulatnego przygotowania materiału na płot, albowiem od tego zależy wynik końcowy własnych robót. Przed użyciem produktów do ochrony oraz dekoracji płotów z drewna istotne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Gdy konserwujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, trzeba nanosić następne amalgamaty, które konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od wewnątrz, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi i opieki.

Całkiem inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ów typ ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji tym samym służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz